Skąd pochodzą najlepsze wina?

Powszechne jest przekonanie, że dobre wino koniecznie musi pochodzić z Francji. Ta fraza w połowie jest prawdziwa, bowiem dobre wina pochodzą z Francji, ale nie tylko. Na świecie są również inne państwa produkujące wspaniałe smaki win. Z jakiego kraju pochodzą najlepsze wina?

Wino z Włoch

Italia to kraj, w którym wino uprawia się od wielu wieków. Obecnie regionem, z którego wywodzą się najlepsze wina jest Piemont. To właśnie tutaj, z niebieskich odmian winogrona powstaje wino Barolo. Wina włoskie, którymi zachwyca się cały świat to również Barbera, Dolcetto i musujące Prosecco. Innymi, słynącymi ze wspaniałego wina krainami włoskimi, są oczywiście Toskania oraz Veneto.

Wino z Hiszpania

Hiszpania, to kraj, w którym winogrono dojrzewa skąpane w czerwonych promieniach słońca. Najbardziej znanym, winnym regionem jest La Rioja. To maleńka kraina, która znana jest ze swoich win na całym świecie. Produkcja wina odbywa się w rodzinnych manufakturach, za pomocą tradycyjnych, wielowiekowych procedur. Nie tylko w tym regionie produkuje się wino. Hiszpania jest krajem, który posiada blisko połowę wszystkich winnic europejskich. Topowymi winami są La Rioja (nazwa pochodzi od regionu produkcji) i Sangria.

Wino z Czech

Czeska produkcja win w największym stopniu odbywa się na Morawach. W tym regionie Czech, znajduje się prawie 100% wszystkich krajowych winnic. Wino tworzone przez Czechów jest mocno wyraźne i aromatyczne. Czeskie wina będą odpowiednie dla osób, które nie boją się  dominującego, pewnego smaku. Klasycznymi winami czeskimi, które trzeba spróbować są Muškat moravský i Děvin.