Jakie wino przywieźć z Czarnogóry?

Czarnogóra to kraj przepięknych krajobrazów, górzystych wzniesień i ciągnącej się tafli wody. W tym niewielkim państwie zlokalizowanym na półwyspie bałkańskim zachwyca coś jeszcze.

To wino! Sprawdź, co warto wiedzieć o alkoholu z Czarnogóry i jakie wino warto stamtąd przywieźć.

Co warto wiedzieć o winie z Czarnogóry?

Najważniejszą informacją o winie z Czarnogóry jest fakt, że w tym kraju produkuje się tylko trunki wytrawne. Jeśli więc jesteś miłośnikiem/miłośniczką słodkich napojów, półsłodkich lub półwytrawnych, pozostaje Ci jedynie wino z sąsiednich państw, np. z Macedonii. Jest ono świetnej jakości, niemniej jednak być może warto przekonać się do czarnogórskiego alkoholu, jeśli będziesz już na miejscu. Dlaczego w tym kraju produkuje się tylko wytrawną wersję? Mieszkańcy Czarnogóry nie lubią słodkiego wina. Używają go do posiłków, a do nich niewątpliwie znacznie lepiej pasują cierpkie smaki. Ich produkcję natomiast opanowali do perfekcji!

Jakie wino z Czarnogóry warto przywieźć?

Najbardziej popularnym winem, które Polacy decydują się przywieźć ze sobą z Czarnogóry, jest VARNAC. To marka mocno wytrawnego alkoholu o niezbyt wyrazistym smaku. Dla wielu może być to jednak ogromną zaletą, szczególnie jeśli piją ten napój do posiłków. Wino VARNAC można kupić niemalże wszędzie. Znajdziesz je w niewielkich sklepikach, dużych supermarketach, a także na lotniskach w strefie bezcłowej, np. w Podgoricy.

Jego koszt to zaledwie kilka euro, dlatego nie dziwi fakt, że jest tak chętnie wybierany przez rodaków, którzy wracają z wakacji. Pomimo swojej niewygórowanej ceny dostarcza jednak świetnych wrażeń smakowych.

One thought on “Jakie wino przywieźć z Czarnogóry?

Dodaj komentarz